Zdrowa moda na młody jęczmień

Przeżywamy obecnie silny trend zdrowej żywności. Nie ma w tym nic złego, ponieważ dbałość o nasz organizm to ważna kwestia, której nie należy pomijać. Młody jęczmień jest wyjątkowo zdrową modą, bo niesie za sobą szeroki zakres korzyści na organizmu. Swobodnie mówić można o tym, że to rewolucja, która już niedługo zagości w każdej kuchni.

Dla uzyskania najwyższych efektów zaleca się regularne jego stosowanie. W formie tabletek jest to dwa razy dziennie po jednej tabletce 30 minut przed planowanym posiłkiem. W ten sposób zwiększy się uczucie sytości, co pozytywnie wpłynie na osoby, jakie starają się zrzucić zbędne kilogramy.

Forma tabletek jest wygodna, bo możliwa do stosowania dosłownie wszędzie. Nie musisz przygotowywać osobnych posiłków z dodatkiem sproszkowanego młodego jęczmienia. Możesz po prostu wziąć tabletkę i cieszyć się równie szerokim jego zastosowaniem, bo zupełnie nic w ten sposób na swojej wartości nie traci. To także dobra wiadomość dla tych, którym specyficzny smak młodego jęczmienia niekoniecznie pasuje.

Błonnik pozwala poczuć się lekko już od pierwszych dni stosowania tabletek. Dzięki niemu zjesz mniej, a przyspieszony metabolizm i pozytywny wpływ błonnika na perystaltykę jelit sprawi, że zapomnisz o problemach z wypróżnianiem. Oczyszczenie z toksyn i zanieczyszczeń przyniesie świetnie korzyści nie tylko da Twojego układu pokarmowego, ale i dla całego organizmu. W tym szczególnie skóry, gdzie u osób z trądzikiem powodem powstawania wyprysków jest właśnie duża ilość toksyn w ciele.

Chlorofil to taki magiczny skład młodego jęczmienia. Składem zbliżony do hemoglobiny o całej masie korzyści. Działa dosłownie na wszystko – serce, układ naczyniowy, jelita, macicę i płuca. Wzmacnia, pobudza, działa przeciwzapalnie, dezynfekująco i w dodatku znakomicie goi rany. To dlatego zalecany jest młody jęczmień dla osób z bólem gardła.

Do tego dochodzi cała masa witamin: C, E, B1, B2, B6, a nawet B12, która jest tak istotna dla wegetarian. Młody jęczmień to aż 25 razy więcej potasu, niż w przypadku pszenicy, duża ilość wapnia dla wzmocnienia kości oraz żelaza, które przydatne będzie w profilaktyce leczenia anemii. Nie zapominajmy również o magnezie, dzięki któremu zmniejszymy skutki stresu.

Na skórę, włosy i paznokcie pozytywny wpływ będzie miał cynk i krzem, jaki wzmacnia włosy i paznokcie. Młody Jęczmień Tabletki bogate są w selen, który chroni przed wolnymi rodnikami. Dzięki antyoksydantom nie tylko opóźnimy starzenie organizmu, ale i zapobiegniemy pojawianiu się zmarszczek.


Czystek na …?

W naszych ogrodach rośnie wiele roślin o najróżniejszych właściwościach. Czasem ludzie specjalnie zakładają w swoim domu szklarnie aby móc hodować specjalnie odmiany roślin i ziół. Szczególnie tych ostatnich, których wiele odmian znanych jest ze swoich działań. Pokrzywa, majeranek, tymianek, bez, lipa… To tylko jedne z najpopularniejszych odmian. Roślin i ziół jest tak wiele, że aż nie sposób je wszystkie wymienić. Ale my dzisiaj zajmiemy się ziołem zwanym Czystek. Cóż to za zioło? I czym się charakteryzuje? Otóż do właściwości czystka można zaliczyć przede wszystkim fakt iż jest skuteczny z walką z infekcjami. Jak każdemu innemu także i jemu naukowcy przypisują właściwości zdrowotne. Mówi się, że można by stosować Czystek wo walki z chorobami nowotworowymi. jednak ta właściwość jest nie do końca udowodniona i trwają nad nią badania. Czystek występuje najczęściej pod postacią herbaty. W ten sposób jest najszerzej stosowane. Dzięki piciu takiego wywaru  w naszym organizmie wyzwala się więcej przeciwutleniaczy, zwanych inaczej polifenolami. Na co to pomaga? Otóż czystek wpływa na zmniejszenie wydzielania się wolnych rodników. A to właśnie owe rodniki można „oskarżyć” o wywoływanie w naszym organizmie infekcji i chorób. Jak świat światem, w internecie zawsze będzie można odszukać najróżniejsze informacje na temat właściwości tego zioła. Jedni będą mówić, że wspomaga walkę z rakiem inni stwierdzą, że dzięki niemu pozbyli się boreliozy. Pamiętać jednak trzeba, że te wiadomości trzeba traktować z przymrużeniem oka. Bowiem nie zakończono dokładnie jeszcze badań nad właściwościami czystka. Dzięki piciu herbaty z tego zioła będziemy mogli się pochwalić, ze mamy więcej energii i siły do działania. W przypadku kiedy męczy nas biegunka picie naparu z czystka bardzo nas wspomoże. Jednak nie tylko pijmy herbatę ale możemy brać także jak najbardziej czystek w postaci tabletek, które są dostępne na rynku. Przyjmowanie czystka do organizmu w odpowiednich, nie za dużych dawkach na pewno nikomu nie zaszkodzi. Ale pamiętajmy, że trzeba to robić jednak z głową. Ponieważ czystek to jeszcze nie lek a jedynie suplement diety.


Kompleksowy preparat Mastervit

Wielu z nas prowadzi niezdrowy tryb życia, żyje w pośpiechu i zapomina, jak ważne jest codzienne uzupełnianie wymaganej dawki witamin oraz składników odżywczych. Właśnie po to powstał produkt o nazwie Mastervit. Stanowi on doskonałe uzupełnienie wszelkich niezbędnych substancji, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Mastervit pozwala na dostarczenie odżywczych składników w odpowiedniej ilości dla każdego.

W kompleksowym preparacie Mastervit znajduje się pełen zestaw witamin, substancji aktywnych oraz makro- i mikroelementów. Wszystkie te składniki mają naturalne pochodzenie, dlatego są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Szczególną uwagę należy zwrócić na obecne w składzie witaminy z grupy B, które wciąż są niedoceniane, a są tak naprawdę niezbędne do prawidłowej pracy całego organizmu. Niezwykle wysoka zawartość tych witamin w preparacie Mastervit pozwala na skuteczną walkę ze stresem oraz wsparcie sprawności psychofizycznej. Witamina B12 wspomaga widzenie i zapobiega powstawaniu tzw. kurzej ślepoty. Preparat Mastervit to idealny wybór dla osób, które narażone są na długotrwały stres, cierpią na przejściowy spadek odporności albo chcą po prostu uzupełnić braki witamin.

Mastervit można stosować codziennie jako ogólna, całoroczna profilaktyka, jak również tylko w okresach wzmożonego zapotrzebowania na witaminy i inne składniki. Skład produktu został wzbogacony o ekstrakty roślinne, które ułatwiają wchłanianie i metabolizm dostarczanych w płynie odżywczych składników.


Jak objawia się depresja?

Depresja jest problemem występującym coraz częściej, zaś wiedza na jej temat jest coraz większa. Niestety, mimo dość dobrego rozpoznania ej choroby, w dalszym ciągu lekceważone lub niezauważalne bywają jej pierwsze objawy. Wynika to przede wszystkim z faktu, że pierwsze sygnały depresji mogą mieć podłoże w codziennych problemach i łatwo można je wytłumaczyć innymi czynnikami.

Dość tajemnicze są przyczyny występowania depresji. Są tacy, u których depresja pojawia się w efekcie poważnego życiowego problemu. Często jej przyczyną bywa śmierć bliskiej osoby lub informacja o poważnej chorobie: własnej lub kogoś bliskiego. Wiele jest jednak przypadków, w których depresja pojawia się bez żadnego wyraźnego powodu.

Jakie objawy powinny wzbudzić zaniepokojenie?

Jednym z pierwszych objawów depresji jest bezsenność. Choć większość osób cierpiących na depresję nie ma większych problemów z zasypianiem, kłopotliwe staje się budzenie (nawet po kilka razy) w ciągu nocy. Innym zwiastunem depresji może być uczucie zwiększonej senności, szczególnie silnie odczuwane z rana. Wiele osób w początkowej fazie depresji, mimo dobrze przespanej nocy, miewa problemy z porannym wstawaniem.

Niepokojące są również takie objawy, jak smutek czy skłonność do melancholii. U osób cierpiących na depresję zaobserwować można problem związany ze złym nastrojem oraz spadek zainteresowania tymi czynnościami, które wcześniej sprawiały im wiele przyjemności. Innym charakterystycznym objawem depresji jest poczucie beznadziejności, które pojawia się w chwili, gdy ktoś zaczyna zastanawiać się nad własną przyszłością. Znudzenie i apatia, chroniczne zmęczenie oraz brak zadowolenia z życia to kolejne, często występujące, a zarazem lekceważone objawy tej choroby. Wiele osób mających problem z depresją znacznie traci na wadze, choć nie korzysta z żadnych diet odchudzających oraz traci zainteresowanie własnym wyglądem. W dalszej fazie, wraz z nasilaniem się choroby pojawiają się poważniejsze problemy, jak kłopoty z wykonywaniem swych codziennych obowiązków oraz coraz częściej pojawiające się myśli samobójcze.

Źródło: Nonacne tabletki na trądzik


Jak wyleczyć hemoroidy?

W dzisiejszych czasach jedną z wielu z tzw. chorób cywilizacyjnych, które męczą dzisiejsze społeczeństwo są hemoroidy. Z roku na rok coraz więcej i więcej ludzi cierpi na tą wredną dolegliwość. Jaką metodę działania wybrać, aby usunąć to paskudztwo ze swojego organizmu? Co możesz brać i czy nie iść od razu udać się do lekarza specjalisty?

Bez różnicy, co za leki przyjmujesz i u którego lekarza specjalisty odwiedziłeś jest wiele rad, które z pewnością pomogą Ci w zwalczaniu hemoroidów. Twój organizm jest jak maszyna. Jeśli w maszynie działa wszystko jak należy to i funkcjonuje jak należy. Niestety gdy maszynie zaczniesz dawać niedobre paliwo to maszyna zacznie się psuć i wtedy będzie czas na naprawę. Tak samo jest z naszym organizmem.

Jak się odżywiać, aby pozbyć się hemoroidów?

Dieta dzisiejszych ludzi jest nieprawidłowa dla naszego organizmu. Spożywamy za dużo przetworzonego jedzenia o niskiej ilości składników odżywczych. Szczególnie jeśli masz hemoroidy oznacza to, że się prawdopodobnie niewłaściwie się żywiłeś. Musisz więc zmienić swoje nawyki żywieniowe. Najważniejsze czego potrzebujesz, to więcej błonnika.

Błonnik znacznie poprawią funkcje jelit. Dzięki temu nie występuje zatwardzenie, które przecież jest główną przyczyną tego, że zapadłeś tą chorobę. Błonnik na pewno znajdziesz w owocach. Na pewno nie ma go w mięsie i nabiale.

Dodatkowym ważnym składnikiem diety na hemoroidy są tzw. warzywa włókniste, które poprawiają trawienie. Wiele tego typu składników znajdziesz w gotowanej fasoli, orzeszkach, gruszkach czy płatkach kukurydzianych. Z wyjątkiem tej diety istotne jest także, abyś miał czas na relaks. Hemoroidy są powiązane z twoim trybem życia pracy i stresem który się z nim wiąże.

Miej w pamięci, że twoje ciało ma rytm i sposób funkcjonowania, który sprawdzał się od tysięcy lat. W związku z tym tak ważne jest, abyś znalazł czas na załatwienie swoich potrzeb, kiedy będziesz miał ochotę.


Alveo jako Dieta oczyszczająca organizm

Coraz więcej ludzi zgadza się z opinią, że po tym jak skończy się zima powinniśmy poddać nasz organizm kuracji oczyszczającej z wszelkich toksyn. Jest to jak najbardziej dobry pomysł, ponieważ dzięki temu możemy wydalić z naszego ciała wiele związków, które w znaczący sposób obniżały nasze samopoczucie.

Wystarczy sobie zadać kilka pytań: Czy coraz częściej pojawiają się u Ciebie problemy z koncentracją? Bezsenność? Twoja skóra wygląda o wiele gorzej niż kilak miesięcy temu, pojawiają się wysypki, pryszcze?
Warto od razu zaznaczyć, że całkowite unikanie toksyn, które gromadzą się w naszym ciele nie jest możliwe, ponieważ na dzień dzisiejszy dostarczamy je nieświadomie z wieloma produktami spożywczymi i nie tylko. Naturalnie organizm radzi sobie z samodzielnym oczyszczaniem, niemniej jednak często zdarza się tak, że w okresie zimowym nagromadzi się tych substancji tak wiele, że najlepiej będzie zastosować kurację oczyszczającą.

Dieta oczyszczająca organizm i jej składniki

Jeśli więc zależy Ci na tym, aby pomóc Twojemu organizmowi jak najbardziej efektywnie się oczyścić, to warto pomyśleć nad wprowadzeniem odpowiedniego jedzenia, które Ci to umożliwi. Do tego koniecznie należy dołożyć trochę ruchu i sukces masz murowany, a Twoje samopoczucie zacznie się poprawiać z dnia na dzień.

Dieta warzywno-owocowa

Nie ma tutaj nic szczególnie odkrywczego i cały sposób polega na tym, żeby spożywać warzywa i owoce dobrane tylko pod odpowiednim kątem. Należy przy tym pamiętać, aby miały one jak najniższy indeks glikemiczny. Wszyustkie posiłki, na których opieramy naszą dietę oczyszczającą nie mogą mieć więcej niż 550-600 kalorii. Bardzo ważne jest, żeby w trakcie takiego detoksu odstawić kawę, alkohol oraz palenie papierosów.
Jednakże do oczyszczających diet można zaliczyć jeszcze dietę ryżową, jednakże jest ona nieco mniej propagowana niż opisana wyżej, opierająca się na warzywach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby wypróbować je obie i zobaczyć co na Ciebie bardziej działa.

W trakcie diety staraj się nie używać żadnych przetworzonych produktów oraz przypraw. Najlepiej więc posiłki doprawiać sobie tylko naturalnymi ziołami i sosami, np. vinegret. To ważne, gdyż chcesz przecież oczyścić swoje ciało, a nie go jeszcze bardziej „zaśmiecić”.

Jak długo powinna trwać taka dieta detoksykacyjna? Najlepiej żeby było to 14 dni, aczkolwiek pierwsze pozytywne zmiany na pewno zauważysz znacznie wcześniej. Nie możesz jednak zapominać o wszystkich wskazówkach, które przeczytałeś powyżej, ponieważ pomogą Ci one osiągnąć sukces. Oryginalne Alveo można kupić w sklepie dobreziola.pl


Gdy grzybica atakuje narządy ruchu

Problem grzybicy poruszany jest coraz częściej, a wiedza na temat zagrożeń związanych z zakażeniem grzybicznym konsekwentnie się powiększa. Grzybica przyciąga uwagę badaczy, lekarzy i pacjentów, a walka z nią staje się jednym z ważniejszych wyzwań dla współczesnej medycyny. Dlaczego? Powodów jest sporo.

Wywołana przez groźne grzyby Candida choroba może mieć poważny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia. Wiadomo, że grzybica może stać się przyczyną wielu poważnych dolegliwości. Grzybica to nie tylko choroba skóry i układu pokarmowego. Grzyby Candida mogą zaatakować cały nasz organizm, mogą też zaatakować narządy ruchu. Bolące stawy i mięśnie to jeden z najpowszechniej występujących objawów takiej formy grzybicy. Na jakie sygnały jeszcze warto zwrócić uwagę?

Grzybica tkanki łącznej narządu ruchu to choroba, której objawy są dość zróżnicowane. Poważnym problemem jest w jej przypadku późna diagnoza oraz uznawanie pierwszych sygnałów grzybicy za problemy o podłoży reumatycznym. Im później nastąpi prawidłowe rozpoznanie, tym więcej problemów czeka pacjenta. Grzybica sprawia, że coraz częściej pojawiają się takie problemy, jak ból oraz problemy z poruszaniem się. Dalszym skutkiem działalności grzybów Candida jest pojawiające się coraz częściej uczucie sztywności mięśni oraz stawów, mogące w znacznym stopniu ograniczać samodzielność chorego.

Czy z taką formą grzybicy można skutecznie walczyć? Medycyna zna coraz więcej skutecznych metod, dzięki którym leczenie grzybicy staje się nieco łatwiejszym zadaniem. Ważną rolę odgrywa tu pokonanie samej grzybicy, w czym mogą się okazać pomocne leki i preparaty wykorzystywane w leczeniu grzybicy ogólnoustrojowej. Cennym wsparciem będą też te leki, które mają pomagać w regeneracji zniszczonej przez chorobę tkanki łącznej. Warto też zadbać o zdrowszą dietę, pełną witamin i minerałów. Dzięki niej wzmocniony zostanie układ odpornościowy, który w walce z grzybicą odgrywa bardzo ważną rolę.


Sok Noni – popularny suplement diety

Sok z noni, czyli morwy indyjskiej to bardzo popularny suplement diety. Jego właściwości docenili już dawno mieszkańcy Polinezji a za nimi reszta świata. Popularność zdobywa także w Polsce.

Ma działanie przeciwgrzybiczne i antybakteryjne.  Szczególnie wykazuje działanie na bakterie z grupy paciorkowców w jamie ustnej. Jest także pełen antyoksydantów. Jako doskonały przeciwutleniacz ma właściwości antynowotworowe, niweluje bowiem negatywny wpływ wolnych rodników na nasz organizm. Wykazuje także silne działanie przeciwzapalne, wręcz porównuje się go do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. To zasługa bogactwa polifenoli jakie ma w swoim składzie. Polifenole łagodzą stany zapalne lub im wręcz zapobiegają. Sok noni zapobiega miażdżycy. Hamuje bowiem utlenianie „złego” cholesterolu (frakcji LDL). Ma więc zbawienny wpływ na układ krążenia i serce. Działa także przeciwbólowo. Wyciąg z korzenia noni ma działanie porównywalne z morfiną ale nie wykazuje jednocześnie jej toksyczności. Więcej o właściwościach i zastosowaniu przeczytasz na blogu poświęconemu sokowi noni – Lubie Noni. Znajdziesz tam kompendium wiedzy na temat tego owocu.

Ponadto jako bogate źródło wielu składników mineralnych  i witamin, sok z noni podnosi naszą ogólną odporność, a co za tym idzie pozytywnie wpływa na samopoczucie, poprawia witalność i dodaje życiowej energii.