Zdrowa moda na młody jęczmień

Przeżywamy obecnie silny trend zdrowej żywności. Nie ma w tym nic złego, ponieważ dbałość o nasz organizm to ważna kwestia, której nie należy pomijać. Młody jęczmień jest wyjątkowo zdrową modą, bo niesie za sobą szeroki zakres korzyści na organizmu. Swobodnie mówić można o tym, że to rewolucja, która już niedługo zagości w każdej kuchni.

Dla uzyskania najwyższych efektów zaleca się regularne jego stosowanie. W formie tabletek jest to dwa razy dziennie po jednej tabletce 30 minut przed planowanym posiłkiem. W ten sposób zwiększy się uczucie sytości, co pozytywnie wpłynie na osoby, jakie starają się zrzucić zbędne kilogramy.

Forma tabletek jest wygodna, bo możliwa do stosowania dosłownie wszędzie. Nie musisz przygotowywać osobnych posiłków z dodatkiem sproszkowanego młodego jęczmienia. Możesz po prostu wziąć tabletkę i cieszyć się równie szerokim jego zastosowaniem, bo zupełnie nic w ten sposób na swojej wartości nie traci. To także dobra wiadomość dla tych, którym specyficzny smak młodego jęczmienia niekoniecznie pasuje.

Błonnik pozwala poczuć się lekko już od pierwszych dni stosowania tabletek. Dzięki niemu zjesz mniej, a przyspieszony metabolizm i pozytywny wpływ błonnika na perystaltykę jelit sprawi, że zapomnisz o problemach z wypróżnianiem. Oczyszczenie z toksyn i zanieczyszczeń przyniesie świetnie korzyści nie tylko da Twojego układu pokarmowego, ale i dla całego organizmu. W tym szczególnie skóry, gdzie u osób z trądzikiem powodem powstawania wyprysków jest właśnie duża ilość toksyn w ciele.

Chlorofil to taki magiczny skład młodego jęczmienia. Składem zbliżony do hemoglobiny o całej masie korzyści. Działa dosłownie na wszystko – serce, układ naczyniowy, jelita, macicę i płuca. Wzmacnia, pobudza, działa przeciwzapalnie, dezynfekująco i w dodatku znakomicie goi rany. To dlatego zalecany jest młody jęczmień dla osób z bólem gardła.

Do tego dochodzi cała masa witamin: C, E, B1, B2, B6, a nawet B12, która jest tak istotna dla wegetarian. Młody jęczmień to aż 25 razy więcej potasu, niż w przypadku pszenicy, duża ilość wapnia dla wzmocnienia kości oraz żelaza, które przydatne będzie w profilaktyce leczenia anemii. Nie zapominajmy również o magnezie, dzięki któremu zmniejszymy skutki stresu.

Na skórę, włosy i paznokcie pozytywny wpływ będzie miał cynk i krzem, jaki wzmacnia włosy i paznokcie. Młody Jęczmień Tabletki bogate są w selen, który chroni przed wolnymi rodnikami. Dzięki antyoksydantom nie tylko opóźnimy starzenie organizmu, ale i zapobiegniemy pojawianiu się zmarszczek.

Dodaj komentarz